DARMOWA DOSTAWA!!!

Czy zwracasz uwagę na materiały, z których wykonane są odzież i pościel dla dzieci?

20 sierpnia 2020

Czy zwracasz uwagę na materiały, z których wykonane są odzież i pościel dla dzieci? Wiele sieciówek i sklepów oferuje pościel i odzież dla noworodków z syntetycznych tkanin, które nie tylko mogą uczulać, ale również nie dbają o ich komfort termiczny. Dlaczego tak istotne jest, by zwracać uwagę na bezpieczeństwo materiałów dla dzieci?

Odpowiedni materiał

Bawełna to materiał, z którym spotykamy się bardzo często – w odzieży, ręcznikach, pościeli czy wszelkiego rodzaju produktach dla domu. Z pewnością jest to użyteczny i trwały materiał.

Jednak czy wiesz, że jedna czwarta używanych na świecie pestycydów i 10% środków owadobójczych jest wykorzystywanych do uprawy bawełny każdego roku? Dlatego, jeśli chodzi o materiały dla dzieci i niemowląt, najlepszym wyborem będą takie wykonane z naturalnej bawełny organicznej. Oznacza to, że podczas jej produkcji nie stosowano żadnych chemikaliów. Co sprawia, że jest ona bezpieczna dla skóry maluszka oraz dla środowiska naturalnego.

Warto o tym pamiętać, ponieważ skóra noworodka jest cieńsza, mniej odporna na bakterie oraz bardziej wrażliwa na zanieczyszczenia środowiska i toksyny. Podczas zakupu pierwszej garderoby dla dziecka najlepiej kupować odzież i pościel, które będą komfortowe i miłe dla skóry maluszka.

Ekologiczna

Fakt, że do produkcji naturalnego materiału, jakim jest bawełna organiczna, nie stosuje się żadnych chemikaliów, sprawia, że ich produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko. Kupując odzież i pościel z bawełny organicznej tworzysz mniejszy ślad węglowy, w efekcie wpływasz pozytywnie na ekologię.

Prawdę mówiąc, zakup wyprawki dla noworodka jest kosztowny. Z tego powodu wiele osób mogą zniechęcać wyższe ceny produktów ekologicznych. Jednak wykonane z naturalnej bawełny organicznej pościel i odzież dbają o komfort termiczny maluszka – sprawiają, że dziecko nie marznie i nie przegrzewa się. Jest to materiał nieszkodliwy, przepuszczający powietrze, który pozwala oddychać skórze dziecka oraz jej nie podrażnia i nie uczula.

Poza tym materiał, jakim jest bawełna organiczna, jest znacznie bardziej wytrzymały od syntetycznych materiałów, a to sprawia, że z bawełnianej odzieży i pościeli można korzystać zdecydowanie dłużej, co w efekcie pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Korzyści ze stosowania odzieży z naturalnych materiałów dla dzieci:

  • chronisz delikatną i wrażliwą skórę dziecka;
  • oszczędzasz pieniądze;
  • zyskujesz trwałą, miękką i oddychającą odzież oraz pościel;
  • minimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii oraz chorób skóry;
  • zmniejszasz problemy z oddychaniem u niemowląt.

Renata Zielezińska / SposobyNaZycie.pl

Wróć do listy wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

do każdego zamówienia

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu 24h

Bezproblemowe zwroty

Zwrot do 30 dni