DARMOWA DOSTAWA!!!

Rodzice uwielbiają rozpieszczać swoje dzieci zabawkami

20 sierpnia 2020

Rodzice uwielbiają rozpieszczać swoje dzieci zabawkami. Jednak przed ich zakupem warto wykształcić w sobie nawyk sprawdzania ich jakości i bezpieczeństwa. Każda zabawka na półce sklepu z zabawkami wygląda atrakcyjnie i kolorowo. Jak mądrze wybierać zabawki dla swoich pociech?

Informacje na opakowaniu!

Przed dokonaniem zakupu koniecznie kilkukrotnie przeczytaj informacje znajdujące się na opakowaniu. Powinny się tam znajdować zalecenia co do wieku. Jest to istotne, aby wspomagać potrzeby rozwojowe dziecka oraz dla zapewnienia mu bezpieczeństwa. Podczas zakupu maleńkich klocków trzeba upewnić się, że nie znajdują się wśród nich zbyt małe kawałki, które maluszek mógłby połknąć albo zrobić sobie nimi krzywdę. Zabawki powinniśmy dobierać pod względem sprawności manualnej maluszka.

Zapomnij o tym, co modne i reklamowane w telewizji!

Być może właśnie obejrzałaś reklamę o najnowszej zabawce, która pojawiła się w sprzedaży. Pamiętaj, że wszystkie zabawki, którymi bawi się twoje dziecko, kształtują jego mózg. Dlatego dwa razy się zastanów przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czy nowa, popularna zabawka, będzie odpowiednia dla twojego maluszka?

Kreatywne gry i zabawki

Zabawki są bardzo istotne w rozwoju dzieci. Nie oznacza to jednak, że muszą ich mieć w nadmiarze. Doskonałym rozwiązaniem są te, które zachęcają dziecko do rozwijania kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Do takich zabawek należą:

  • piłki, które można odbijać, rzucać czy turlać – rozwijają umiejętności motoryczne;
  • zabawki muzyczne – instrumenty muzyczne – rozwijają talent muzyczny;
  • kredki, kartki i naklejki – kształtują i rozwijają wyobraźnię;
  • kartony – mogą posłużyć jako sklep, samochód lub domek dla lalek – rozwijają kreatywność.

Lekkie zabawki

Upewnij się, że nie kupujesz zbyt ciężkich zabawek. Nie utrudniaj zabawy swojemu dziecku. Być może nie ma jeszcze tyle siły lub zręczności, aby się nią samodzielnie bawić. Lepiej unikać tego typu rozwiązań, aby nie doprowadzić do obrażeń.

Nie kupuj zbyt wielu zabawek.

Tę tendencję najczęściej można zaobserwować u rodziców, którzy bardzo długo starali się o potomka albo w rodzinach, gdzie jest niewiele dzieci, a nawet dalsza rodzina pragnie je rozpieszczać. Nie staraj się wynagradzać maluchowi swojej nieobecności. Pamiętaj, że dla niego najważniejszy jest czas spędzony z rodzicami. O wiele cenniejsze będzie kilka odpowiednio dopasowanych do aktualnego rozwoju maluszka zabawek niż zapełnienie pokoju dziecka ich zbyt dużą ilością.

Przytulanki!

Każde dziecko lubi się przytulać, dlatego warto podarować mu maskotkę, która być może stanie się jego ulubioną – bez której nie będzie mogło zasnąć czy wyjechać. Takie miękkie i pocieszne przytulanki znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Wróć do listy wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

do każdego zamówienia

Szybka wysyłka

Wysyłka w ciągu 24h

Bezproblemowe zwroty

Zwrot do 30 dni